cPanel hotlink koruması

cPanel Linux 0
Paylaş:

Hotlink Koruması bir sitenin başka bir sitenin (genelde resim dosyası olan) içeriğini izinsiz kullanması anlamına gelir. Bu işlem trafiğinizin dolmasına sebep olacaktır. İşlemi engellemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Hybrid Panel >  Hostinglere Atanmış Domainlerim (Domain seçiniz) > Hosting Bilgilerim menüsü altında cPanel'e erişim sağladıktan sonra Security (Güvenlik) > Hotlik Protection (Hotlink Koruması) menüsü altında Hotlink protection is currently “disabled” bölümü üzerinden Enable butonu ile aktif edebilirsiniz.

Eğer farklı bir domaininiz varsa ve bu domaine izin vermek istiyorsanız aşağıdaki ekran görüntüsünde bulunan URLs to allow access: bölümünden tanımlayabilir,

Block direct access for the following extensions (comma-separated): bölümünden ise izin vermek istemediğiniz dosya uzantılarını tanımlayabilir.

Dilerseniz de Redirect the request to the following URL: bölümü üzerinden engelledikten sonra yönlendirilecek adresi yazabilirsiniz.

 

İlgili Menü ekran alıntısı aşağıda paylaşılmıştır.

ETİKETLER: hotlink cPanel hotlink