Domain Alt Nameserver (NS) Oluşturma

Domain 0
Paylaş:

isimtescil.NET üzerinden almış olduğunuz domainlere ait ücretsiz olarak alt name server yani Dns oluşturabilirsiniz.

DNS (Domain Name System), internet ortamında alan adı-IP, IP-alan adı dönüşümlerini gerçekleştiren sistemdir. DNS sunucuları, URL (Uniform Resource Locator) ya da FQDN(Fully Qualified Domain Name) olarak adlandırılan adreslerin IP’lere çözümlenmesini sağlarlar. Bu işlem, hatırlaması zor olan IP adreslerini kullanmak yerine, hatırlaması daha kolay olan host isimlerinin kullanımına izin verir.

Almış olduğunuz domainlere ns1.domainadiniz.com ns2.domainadiniz.com olarak dns oluşturabilirsiniz.

Domaininize alt nameserver yani dns tanımlayabileceğiniz adımlar ve ekran görüntüsü aşağıda belirtilmiştir ve işlem adımlarını videomuz aracılığıla da sağlayabilirsiniz.

İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Kontrol Paneli > Domain Yönetimi > Detaylı Yönetim (işlem yapacağınız domain karşısında) > 3- NameServer Yönetimi bölümünden tanımlama yapabilirsiniz.

.tr domainler için altnameserver Dns tanımlama işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

**İşlem detayları için Videolu anlatımı izleyebilirsiniz: https://www.isimtescil.tv/alt-name-server-olusturma/

.tr domainler için dns tanımlamak istiyorsanız simtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Kontrol Paneli > Domain Yönetimi > Detaylı Yönetim (işlem yapacağınız .tr domain karşısında) > 1- DNS Yönetimi bölümünden ip ve dns  tanımlama yapabilirsiniz.Konu ile ilgili videolu anlatımımız için http://isimtescil.tv/alt-name-server-olusturma adresini ziyaret edebilirsiniz.