Hybrid Panel Domain Ekleme ve Çıkartma

HybridPanel 0
Paylaş:

Domaininizi dilediğiniz hosting paketi üzerinde kullanabileceğiniz gibi İsimtescil.NET dışında kayıt sağlamış olduğunuz domainlerinizi de hosting hizmetleri üzerinde yayınlayabileceğinizden dolayı dilediğiniz hosting hizmetinize domaini doğrudan tarafınızdan ilgili adımları takip ederek ekleyebilirsiniz.

İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Hybrid Panel > (Domain seçmenize gerek yoktur) "Geçerli Hosting" (Tanımlamanızı istediğiniz Paketi Seçiniz) > "Domainler" > "Domain Ekle" butonu üzerinden domaininizin başına www. yazmadan "Kaydet" butonu ile domaininizi hosting hesabınıza ekleyebilirsiniz. Domain tanımlama işleminiz gerçekleştirilmiştir. Sayfanızı yenileyerek "Domain > Domain Listesi" menüsü altında görüntüleyebilirsiniz ve silme işleminide bu sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Hosting bilgileriniz 20 dakika içerisinde oluşacak ve hesabınıza müdahale edebileceksiniz. Domaininize erişim ortalama 1-4 saat kadar zamanda gerçekleşecektir. DNS kayıtlarınızı da ns1.isimtescil.net ns2.isimtescil.net olarak kontrol etmeyi unutmayınız.

Silme işleminden önce yedeklerinizi almanızı öneririz. Domain Silme işleminde tüm verileriniz silinmektedir ve yedekte dâhil geri dönüşü bulunmamaktadır.

Detaylı anlatım için https://www.isimtescil.tv/hosting-paketine-domain-atama-domain-silme-ve-platform-degisikligi/ videomuzu da izleyebilirsiniz.

İlgili Menü ekran alıntısı aşağıda paylaşılmıştır.