SSL kurulumu için sabit IP almak gerekiyor mu?

SSL Sertifikaları 0
Paylaş:

isimtescil.NET üzerinden hosting hizmeti kullanıyorsanız SSL kullanımı için statik ip almanız gerekmektedir. Eğer hosting hizmetinizi farklı bir firma üzerinden kullanıyorsanız ilgili hosting firmanız üzerinden statik ip talebinde bulunarak sertifikanızın kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden SSL siparişi geçerken "SSL kullanacağınız web sitesinin hosting/sunucu hizmetini isimtescil.net’den mi alıyorsunuz?" sorusuna "Evet" seçeneğini işaretleyerek sipariş adımlarınıza devam edip ödeme adımlarından ödemenizi sağlayabilirsiniz. Daha sonra talebinizi iletmeniz durumunda hosting hizmetinizi tarafımızdan aldığınız için kurulum tarafımızdan yapılacaktır.

 Eğer hosting hizmeti farklı bir firma üzerinden alınıyor ise "SSL kullanacağınız web sitesinin hosting/sunucu hizmetini isimtescil.net’den mi alıyorsunuz?" sorusuna "Hayır" seçeneğini işaretleyerek sipariş adımlarınıza devam edip ödeme adımlarından ödemenizi sağlayabilirsiniz. Daha sonra Kontrol Paneli > SSL Yönetimi menüsü üzerinden kurulum işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Not: Statik ip adresi almadan SSL almanız durumda aşağıdaki ekran da gördüğünüz statik IP satın Al seçeneğinden statik IP adresi satın alabilirsiniz.