WordPress Hosting paketi nedir?

Hosting 0
Paylaş:

İlk olarak bilmeniz gereken WordPress’in nasıl bir yazılım olduğudur. WordPress Php tabanlı bir yazılım olduğu için Linux sunucularda daha verimli çalışmaktadır. Hosting seçimi sırasında ilk dikkat edilecek husus Linux hosting olmasıdır. Linux bir işletim sistemi ile alacağınız hostingin yönetim panelide bir o kadar önemlidir. Bir çok yönetim paneli mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılacakları ele alacak olursak;

cPanel, DirectAdmin, Pleks üçlüsü dikkatimizi çeker. Burada en sağlıklı ve zahmetsiz çalışma Linux işletim sistemi ile cPanel hosting çözümü şeklinde sunulacak hizmettir. Bir çok arkadaşın karşılaştığı ve yorumlarda da bahsettikleri yazma izinleri ve bir takım eklentilerde upload sorunları cPanel olmayan hostinglerde karşımıza çıkmaktadır.

WordPress uyumlu hosting nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı çok net, öncelikle Linux işletim sistemi ve cPanel hosting yönetim paneli ile hizmet veren bir hosting seçerek sorunsuz, baş ağrıtmayan ve uzun soluklu bir WordPress siteye sahip olabilirsiniz.