Wordpress Yedek Alma İşlemleri

Hosting 0
Paylaş:

Wordpress sitenize ait yedeği 2 farklı şekilde alabilirsiniz.

1. Yol

İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Hybrid Panel >  Hostinglere Atanmış Domainlerim (Domain seçiniz) >Hosting bilgilerim > Kontrol paneli adresinden cPanel'e erişerek, Backups > Generate Full Backup  mail adresinizi yazarak işlemi başlatabilirsiniz. Dosya boyutlarına göre yedek alma süresi artabilir. Daha sonra ise sayfayı yenileyerek tar.gz uzantılı yedeğimizi "yedek adına" tıklayarak yedeğinizi indirebiliriz.

2. Yol

Hybrid panelde bulunan FTP bilgleriniz ile FTP programlarıyla (Filezilla, CuteFTP vb) bağlanıp ftp dosya yedeklerinizi alabilirsiniz. Ardından panelinize bağlanarak

İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Hybrid Panel >  Hostinglere Atanmış Domainlerim (Domain seçiniz) > Hosting Bilgilerim Menüsü altında FTP BİLGİLERİNİZ  üzerinden ftp erişimi sağladıktan sonra FTP programlarıyla (Filezilla, CuteFTP vb) bağlanıp ftp dosya yedeklerinizi alabilirsiniz.

Daha sonra database yedeği için ; Hybrid Panel >  Hostinglere Atanmış Domainlerim (Domain seçiniz) > Hosting Bilgilerim Menüsü altında Panel Adresiniz İp üzerinden cPanel'e erişim sağladıktan sonra Database > phpMyAdmin > üzerinden database seçimi yaptıktan sonra Dışa aktar butonuna tıklayın ve dosyanızı bilgisayarınızdan seçiniz, aşağıda bulunan Git butonuna tıkladıktan sonra database export / dışa aktarma işlemi gerçekleşmiş olacak bilgisayarınıza indirme sağlayabileceksiniz.

2 farklı yöntemin arasında bulunan fark ise 1. yöntemde aldığınız .tar.gz yedeği hosting firmanıza iletmeniz durumunda dakikalar içerisinde geri yükleyebilir. 2 yöntemde ise manuel olarak ftp dosyalarınızı yükledikten sonra database ekleyip, database import işlemi sağlayabilirsiniz.

ETİKETLER: wordpress yedek alma