com.tr org.tr net.tr Uzantılı Domain Sorgula

Aklınızdaki domaini almaya geç kalmayın. Hemen Ön Talepte Bulunun!

Sorgula
{{c.domain}}
Evraksız Tescil
Ön Talep Edilebilir
%{{c.det.Discount}} İndirim
{{c.det.oPrice}} $
{{c.det.Price}} $
SEPETE EKLE
(COM.TR, NET.TR VE ORG.TR) için evraksız tescil dönemi başlıyor. Genel kayıt öncesi İsimtescil Ön Talep sistemi ile aklınızdaki domain için başvuruda bulunun, evraksız genel kayıt dönemi başladığında alan adınızı tescil edelim.
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen uzantılarını İsimtescil Ön Talep Sipariş sayfasından sorgulayıp sipariş verebilirsiniz.
  • Alan adı Ön Talep Siparişinizi geçtiğinizde başvurunuz alınarak Ön Talep Kayıt listesine eklenecektir.
  • İsimtescil Ön Talep Sipariş sistemi, kayıt operatörünün evraksız tescil sürecine başlaması ile beraber Ön Talep Kayıt listesinde bulunan alan adları için kayıt firmasına başvuruda bulunacaktır.
  • Ön Talep Başvurularındaki domainlerin %100 tescil edilebileceğinin garantisi verilmemektedir. Ön Talep Siparişinizin başarısız olması halinde, ödediğiniz tutarın tamamı, ödeme yaptığınız kanala kesintisiz iade edilir.
  • Ön Talep Başvuru Siparişinin başarılı olması halinde kaydedilen domain, başka hiçbir koşul olmaksızın Sipariş sahibinin hesabına aktarılır ve anında aktif edilir.

Sık Sorulan Sorular

S. Evraksız Kayıt “.COM.TR / NET.TR / ORG.TR” nedir?
TRABİS’in devreye alınmasıyla birlikte .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantıları evraksız kayıt edilebilecektir. İlgili sürecin başlamasıyla beraber, “İlk gelen alır” kuralı geçerli olacak ve daha önceden kaydedilmemiş .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR alan adları, .COM, .NET, .ORG domain tescilleri gibi direk yapılabilecektir.
S. Hangi uzantılar evraksız tescil edilebilir?
Günümüzde evrakla tescili sağlanan .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantılı alan adları evraksız tescil edilebilecektir. Aynı zamanda gen.tr, web.tr, info.tr gibi evraksız alan adlarında tescil işlemlerine devam edilecektir. Bu alan adı uzantıları haricindeki diğer evrak ile tescili sağlanan “.av.tr, .k12.tr, .dr.tr, .edu.tr, .gov.tr, .bel.tr, .pol.tr, .kep.tr, .tsk.tr” uzantıları evrak ile tescil edilmeye devam edilecektir.
S. Kimler evraksız alan adları için Ön Talep Başvurusunda bulunabilir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tescili sağlanmamış durumu müsait olan .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantıları için Ön Talep Siparişinde bulunabilir. Fakat sipariş esnasında domainlerin kaydedilebilmesi için kontak (iletişim) bilgilerinin doğru ve bireysel başvurularda TC kimlik numarası, kurumsal başvurularda firma ünvanı, vergi dairesi ve vergi numarası bilgilerinin olması zorunludur. Ön Talep Sipariş başvurularında herhangi bir adet sınırlaması yoktur. İsimtescil Ön Talep Sipariş sistemi ile belgesiz genel kayıt dönemi başlangıcında başarılı kayıt şansını arttırmak mümkündür.
S. Evraksız domainler için Ön Talep Başvurusu nasıl yapılır?
Daha önce kaydedilmemiş veya bir başkası tarafından Ön Talep Başvurusunda bulunulmamış COM.TR, NET.TR ve ORG.TR uzantılı alan adları için uygunluk kontrolünün ardından sipariş ve ödeme adımlarını tamamlayarak Ön Talep Başvurusunda bulunabilmektedir.
S. Ön Talep Başvuru ücretlendirmesi nasıl yapılır?
Ön Talep Başvuru sisteminde her bir COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR alan adları için ilk yıl 1.99$ + KDV üzerinden faturalandırılmaktadır. Bu ücret dışında herhangi bir hizmet bedeli talep edilmez ve sonradan ek bir ödeme tarafınıza yansıtılmaz. Belgesiz genel kayıt dönemi başlangıcında başarılı kayıt ile sonuçlanan Ön Talep Başvuru siparişleri 1 yıl süre ile ek bir ücret talep edilmeksizin sipariş sahibinin belirttiği kontak bilgileri ile kaydedilir. Kayıt işleminin başarısız olması durumunda ise tahsil edilen ücret hiçbir kesinti olmaksızın geri iade edilecektir.
S. Ön Talep Başvurudaki alan adım ne zaman kaydolacaktır?
Evraksız tescil süreci, TRABİS altyapısının devreye alınması ile beraber BTK tarafından belirlenecek tarihte devreye alınacaktır. Evraksız genel kayıt sürecinin resmi başlangıç tarihi duyurulduğunda anons edilen tarih İsimtescil.net web sitesi üzerinden herkese duyurulacaktır. Evraksız tescil süreci başladığında Ön Talep Başvurularının tamamı toplu olarak kayıt operatörüne iletilecektir. Bu işlem, başarılı kayıt şansını önemli ölçüde arttıracaktır.
S. Ön Talep Başvuru sistemi nasıl çalışır?
Ortadoğu’nun en çok ön talep toplayan ve kaydeden unvanını alan İsimtescil, topladığı ön talep siparişlerini saniyeler içerisinde kayıt firmasına ileterek alan adınızın tescil edilme imkanını arttıracaktır.
S. Ön Talep Başvurusunun başarılı olması için ne gerekir?
Ön talep başvurusundaki alan adının kayda dönüşmesi için, genel kayıt döneminin açılacağı süre zarfında ön talep başvurusu yapılan alan adının evrakla tescil edilmemiş olması, kayda engel herhangi bir yasal mevzuat bulunmaması, alan adının kontak bilgilerinin ve DNS Serverlarının eksiksiz/doğru, olması gereklidir.
S. Hangi şartlarda iade işlemi gerçekleşecektir?
Ön Talep Başvurusunda bulunulan alan adının aşağıdaki sebeplerden ötürü kaydedilememesi durumunda ücret iadesi gerçekleşecektir.
Kontak ve DNS bilgilerinin eksik/hatalı olması sebebi ile alan adının kaydedilememesi,
Alan adının Kayıt Operatörü tarafından tescil işlemine engelli olması,
Evraksız tescil süreci başlamadan önce alan adının evraklı olarak kaydedilmiş olması,
Alan adının evraksız tescil döneminin başlaması ile beraber farklı bir firmadan tescil edilmiş olması.
S. Ön Talep Başvurusunda bulunduğum alan adımı iptal edilebilir mi?
İsimtescil Ön Talep Başvuru sayfasından geçtiğiniz alan adı tescil işlemi sağlanmamış veya ana kayıt operatörü tarafından kabul edilmemiş ise domain iptali sağlanabilir. Tescil işlemi sağlanmış alan adları için iptal işlemi sağlanamaz.
S. Ön Talep Başvurusunda bulunduğum alan adımı hemen kullanabilir miyim?
Ön talep siparişi geçmiş olduğunuz alan adı aktif olmadığı taktirde kullanılamaz.