Kiralık Sunucu - Genel Bilgiler
Kiralık Sunucular
%99.9 UPTIME

Sunucu kiralama fiyat ve donanım özellikleri bakımından şuan Türkiye'deki en hesaplı ve yüksek performanslı çözüm. Sunucular 24 saat içerisinde teslim edilir. Siparişinizin ödemesini yaptıktan hemen sonra sunucunuza ait IP adresleri ve giriş bilgileri e-posta adresinize gönderilecektir. Geri ödeme yoktur.

Kiralık Sunucu (Dedicated Server) nedir?

Fiziksel bir sunucunun size özel kullanım için tahsis edilmesi işlemidir. Sunucu üzerinde istediğiniz işletim sistemini kullanabilirsiniz. Windows 2003 server, windows 2008 server, Windows 2012 server, ve Linux CentOS 5 vb. Gibi. Sunucular üzerinde host yönetimi için her türlü kontrol panel kullanılabilir. Plesk, Cpanel, directAdmin ve hostingcontroller gibi.

Kiralık Sunucular ile neler yapılabilir?

Fiziksel bir sunucunun taşıdığı tüm özellikleri barındırır.

Bir kiralık sunucu ile:
  • Müşterilerinizin siteleri veya kendi sahip olduğunuz siteler için kullanabilirsiniz. Ayrıca barındırma hizmeti verebilirsiniz.
  • Birden fazla alan adı barındırabilirsiniz.
  • E-mail sunucusu olarak kullanabilirsiniz ve toplu mail gönderimi yapabilirsiniz. (spama izin verilmez)
  • Üzerine istediğiniz herhangi bir kontrol paneli yazılımını kurup kullanabilirsiniz.
  • Yedek sunucu olarak kullanabilirsiniz.
  • Yüksek trafikli internet siteleri için yüksek performans sağlayabilirsiniz.
  • Radyo ve televizyon yayını yapabilirsiniz.
  • Veritabanın sunucusu olarak kullanabilirsiniz.
  • Kısacası bir isimtescil.net kiralık sunucularda, fiziksel bir sunucudan aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Kiralık Sunucunun avantajları nelerdir?

Minimum Maliyet
Kendinize ait herhangi bir fiziksel sunucunun bir datacenter da barındırma maliyetleri gayet yüksekken, bir isimtescil.net kiralık sunucular sizi bu maliyetlerden oldukça büyük oranda kurtarır.
Güvenli Ortam
İsimtescil kiralık sunucular yalıtılmış bir ortam olduğundan uygulamalarınız ve bilgileriniz için en yüksek seviyede güvenlik sağlar.
Yüksek Performans
Donanım bağımsızlığı sayesinde isimtescil.net kiralık sunuculardan her türlü uygulamanız için yüksek performans sağlayabilirsiniz. Bu da iş sürekliliği olan uygulamalarınızda size kolaylık sağlayacaktır.
7/24 Teknik Destek
Müşterileriniz ve siz, teknik destek hizmetini 7 gün 24 saat alabilirsiniz. Sanal sunucunuzu, kendinize ait bir fiziksel sunucu olarak kullanabilirsiniz.
Kiralık Sunucunun avantajları nelerdir?

İsimtescil.net kiralık sunucu paketlerimiz Kontrol paneli hizmeti içermemektedir. Dilerseniz istediğiniz herhangi bir kontrol panel yazılımını isimtescil.net'ten satın alabilirsiniz.

Kiralık Sunucu Paketleri firewall desteği içeriyor mu?

Kiralık sunucular isimtescil.net standart Firewall desteği kapsamındadır.